09 sierpnia

ENERGYLANDIA 2018Witajcie! Niedawno zostałam zaproszona do największego parku rozrywki w Polsce - Energylandia. Obiekt o powierzchni ok. 26 ha położony w Zatorze, w woj. małopolskim. W swojej ofercie ma kilkadziesiąt atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Na rynku jest dopiero od 3 lat. Istotnym faktem jest to, że kupując jeden bilet, możemy korzystać ze wszystkich atrakcji do  woli! Można spędzić tam cały dzień, od otwarcia do zamknięcia. Przed parkiem znajduje się ogromny parking, który jest w stanie zmieścić dużą ilość samochodów. Organizacja na nim jest świetna!

Cena biletu normalnego wynosi 119,-
Cena biletu ulgowego 69,-
(a także inne promocje urodzinowe itd.)

Park jest czynny od godz. 10:00 - 20:00

Wybierając termin przyjazdu sądziłam, że pogoda nam dopisze. Tak przynajmniej się zapowiadało.. Niestety padał deszcz, wiał wiatr, a co najgorsze nadeszła także burza.. Mimo pogody bawiliśmy się świetnie, dzięki pogodzie - uniknęliśmy kolejek do atrakcji! 

Park został podzielony na kilka stref:
1. Bajkolandia - kraina dziecięcych bajek, maluchy mogą spotkać się tam z postaciami bajek
2. Strefa familijna - atrakcje dla całych rodzin
3. Strefa ekstremalna - rozrywka dla wszystkich
4. Water Park - strefa wodnych zabaw

Dodatkowo znajdziemy tam także: punkty gastronomiczne, sceny widowiskowe, kino 7D, gry i zabawy interaktywne. 

Ważną kwestią są także ograniczenia wzrostu na niektórych atrakcjach (max. 195 cm, min. 140 cm), które są przestrzegane. Będąc na niektórych kolejkach są robione zdjęcia, które później można kupić! (cena 10zł) Świetna pamiątka!

Jesteście ciekawi jakie są moje wrażenia? Po wejściu na pierwszą kolejkę, którą wybraliśmy czyli Aztec Swing (numer 47) byłam zrezygnowana. Popłakałam się jak małe dziecko i myślałam, że strach mi nie pozwoli już wejść na jakąkolwiek inną atrakcje. Po ochłonięciu spróbowaliśmy czegoś lżejszego, a później już było tylko lepiej. Niestety nie zdołaliśmy wszystkiego spróbować. Obiekt jest tak ogromny, że zgubić się tam jest bardzo łatwo! :D Dobrze, że przy wejściu są mapki, które pomagają w poruszaniu się po parku. Dużym minusem była także pogoda, która utrudniała nam swobodne korzystanie z atrakcji.

Moją ulubioną atrakcją jest Formuła Roller Coaster. Wagoniki osiągają maksymalną prędkość w jak najkrótszym czasie. Wystrzeliwuje niczym 'pocisk', z prędkością do 100km/h. Było ekstra!
Podsumowując, na pewno odwiedzę to miejsce ponownie. Mimo ogromnego strachu bawiłam się świetnie! Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie :)
5 komentarzy:

 1. Słyszałam o tym miejscu,fajna sprawa☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam tak bliziutko a jeszcze nie byłam ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. mam nadzieję, że uda mi się kiedyś odwiedzić te miejsce :) świetne zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w planach tam zawitać :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie piękne zdjęcia!
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy komentarz - motywuje mnie on do dalszej pracy.
Jeśli spodobał Ci się mój blog i chcesz być na bieżąco to zaobserwuj.

INSTAGRAM @PAULYENN

Copyright © 2017 paulyenn style